Stomatologia zachowawcza

stomatologia zachowawcza wrocław

Jest tą dziedziną, w której zajmujemy się leczeniem ubytków próchnicowych, ich wypełnianiem. Pracuję na materiałach japońskich firm GC i Kuraray, od lat obecnych na naszym rynku. Jakość ich produktów jest niezmiennie wysoka. Wypełnienia wykonane z ich użyciem są estetyczne i trwałe. W stomatologii zachowawczej staram się przede wszystkim o zachowanie zębów z żywą miazgą.

Stomatologia zachowawcza może dotyczyć również leczenia przebarwień czy uszkodzeń zębów powstałych na skutek urazów. W tej dziedzinie stomatologii wykorzystujemy takie zabiegi jak : leczenie próchnicy, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (tak zwane wypełnienia) oraz leczenie endodontyczne czyli kanałowe.

W swojej praktyce kładę duży nacisk na profilaktykę ponieważ jedynie plamy demineralizacyjne - czyli bardzo wczesne stadium próchnicy, w którym nie dochodzi jeszcze do trwałego uszkodzenia substancji zęba, a jedynie do utraty minerałów - nie wymaga inwazyjnego leczenia stomatologicznego. Takie zmiany można leczyć przy użyciu preparatów odbudowujących zawierających fluor.